مجموعه قوانین

همه قوانین

قوانین عمومی

وظایف کاربر

تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

ارتباطات الکترونیکی

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

شرایط استفاده از درخواست مرجوعی هفت روزه فروشگاه دارا کالا

انصراف مشتری از خرید

خسارت در حین حمل و نقل

جستجودرقوانین داراکالا

موضوع مورد نظرتان را در کادر زیر جستجو کرده یا از دسته بندی زیر انتخاب کنید 

قوانین عمومی

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی داراکالا به دقت ملاحظه فرمایید.ورود کاربران به وب ‏‌سایت دارا‌کالا هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری دارا‌کالا و سایر خدمات ارائه شده توسط دارا‌کالا به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات داراکالا است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین داراکالا از سوی کاربر است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های داراکالا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های دارا‌کالا تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که در صورت استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.تعریف مشتری یا کاربر :مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات داراکالا اقدام کند. همچنین از آنجا که دارا‌کالا یک وب ‌سایت خرده ‌فروشی آنلاین است ، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

قانون یک

1 - فروشگاه دارا کالا تمام تلاش خود را برای ارائه هر چه بهتر سرویس های خدماتی به مشتریان خود می نماید ، در همین راستا تمامی محصولات این شرکت به وسیله شرکتهای معتبر در سطح ایران برای مشتریان ارسال می گردد ، لذا در صورت بروز هرگونه خسارت در حین حمل و نقل ، خسارت وارد شده از سوی شرکت حمل و نقل کننده می باشد و دارا کالا در صورت تایید این شرکت خسارت وارد شده را برعهده خواهد گرفت.2 - خسارات ناشی از حمل و نقل می بایست حداکثر طی ۲۴ ساعت ، به واحد پشتیبانی دارایی کالا اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه تمام متعلقات آن ، باید با صورت جلسه شرکت حمل و نقل کننده و فاکتور عودت داده شود.3 - فروشگاه اینترنتی دارا کالا هرگونه آسیب دیدگی بعد از طی ۲۴ ساعت کاری از زمان تحویل و همچنین آسیب دیدگی بدون صورت جلسه شرکت حمل و نقل کننده را نخواهد پذیرفت4 - قابل یادآوری است که جعبه و کارتن اصلی کالا می بایست تا اتمام دوره ۲۴ ساعت به صورت کامل نگهداری شود و استفاده از این خدمات تنها با ارائه کالا در جعبه اصلی خود امکان پذیر می باشد. همچنین نوشتن هرگونه آدرس،خط خوردگی و... بر روی جعبه کالا ضمانت بازگشت کالا را از بین خواهد برد.5 - در صورت دیده شدن آسیب در لحظه تحویل کالا ، مشتری قادر به عدم تحویل کالا و بازگشت آن به دارا کالا می باشد.

وظایف کاربر

ابتدا کاربرا می‌بایست برای عضویت در سایت دارا کالا اقدام کنند و سپس برای خرید به پروفایل خود مراجعه کرده و سایر مشخصات مورد نیاز برای خرید را وارد نمایند.1 - کاربر موظف است که رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ کند و در صورت فراموشی رمز عبور می تواند رمز عبور جدیدی را از طریق گزینه فراموشی رمز عبور داشته باشد.2 - کاربران می بایست آدرس پست الکترونیک و سایر اطلاعات درخواستی را به درستی وارد نمایند و مسئولیت ثبت اطلاعات اشتباه بر عهده کاربر خواهد بود.3 - کاربران نباید در سایت مطالبی را بگذارد که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه ای را به دنبال داشته باشد. همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر نمایند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند ، بلافاصله از سایت اخراج شده و چنانچه خریدی انجام داده باشند، وجه واریزی به آنان مسترد نمی شود. همچنین کاربر، حق استفاده از خدمات فروشگاه آنلاین داراکالا را از دست می دهد.

تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

محصولات ارایه شده در وب‌ سایت ، یا توسط دارا‌کالا از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با داراکالا همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت دارا‌ کالا عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط دارا ‌کالا بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.- مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.- فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال می‌شود.- در شرایط خاص مثل فروش شگفت‌انگیز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا وجود دارد و دارا ‌کالا مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.- به کالاهای فروشندگان تخفیف سازمانی تعلق نمی‌گیرد.

ارتباط الکترونیک

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات دارا کالا استفاده می‏‌کنید ، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به دارا ‌کالا ایمیل می‏‌زنید ، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که دارا‌کالا به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد. همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند ، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های داراکالا از طریق آنها صورت می‌گیرد.دارا ‌کالا جهت اطلاع رسانی رویدادها ، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها ، امکان دارد برای اعضای وب سایت ،ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه دارا‌کالا را در پروفایل خود لغو کنند.توجه داشته باشید که 02167486000 تنها شماره ‌‌هایی است که دارا‌کالا از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (sms) ارسال می‌کند. همچنین این شماره‌‌ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها ، خدمات و سرویس‌های ویژه دارا‌کالا را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد.بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان دارا‌کالا، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام دارا‌کالا است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به darakalatm@gmail.com اطلاع دهید.

حریم خصوصی

داراکالا به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. دارا ‌کالا متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت دارا ‌کالا، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید. همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات دارا‌کالا، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط دارا کالا جزئی از اموال دارا ‌کالا محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار دارا ‌کالا است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای دارا‌کالا محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط دارا‌کالا و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار دارا‌کالا است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات ، مشخصات فنی ، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب ‏‌سایت دارا کالا و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری ، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای داراکالا محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات دارا ‌کالا، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. دارا‌کالا محصولاتی مناسب استفاده افراد زیر ۱۸ سال را نیز به فروش می‏‌رساند و در صورتی که کاربران از سن ذکر شده جوان‌‏تر هستند می‌‏باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، و پل ارتباطی دارا کالا و مشتریان ،پایگاه رسمی این سایت یعنی www.Darakala.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما ارتباط نمی‌‏گیریم. وب سایت دارا‌کالا هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.Darakala.com و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما ارتباط نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

- روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته ، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. دارا‌کالا به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.- کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت دارا‌کالا به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. دارا‌کالا همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در دارا‌کالا به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای دارا‌کالا محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده ، محصول دیگری را جایگزین کند.- در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری ، مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.- دارا‌کالا مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید ، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری ، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی ، برای دارا‌کالا محفوظ است.- در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت دارا‌کالا، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری ، برای داراکالا محفوظ است. دارا کالا در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت دارا‌کالا می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.- کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس ، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری ، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، دارا‌کالا جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری ، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند. همچنین، مشتریان می‌توانند نام ، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.- با توجه به ثبت سیستمی سفارش ، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده ، به نام شخص حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش ، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور به نام حقوقی برای آنها صادر شود ، هنگام ثبت سفارش خود ، با انتخاب گزینه ” تکمیل اطلاعات حقوقی ” و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر ، برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند.همچنین آدرسی که خریدار به عنوان آدرس تحویل‌گیرنده ثبت یا انتخاب می‌کند ، در فاکتور درج خواهد شد و لازم است درخواست کنندگان فاکتور به نام شخص حقوقی هنگام ثبت سفارش به این نکته توجه کافی داشته باشند، چرا که تغییر آدرس درج شده روی فاکتور پس از پردازش و تایید سفارش، به هیچ عنوان امکان ‌پذیر نخواهد بود.- امکان پرداخت در محل برای سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال است ، وجود ندارد و لازم است پیش از ارسال ، مبلغ اینگونه سفارش‌ها از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شود.- از آنجا که دارا کالا یک وب ‌سایت خرده‌ فروشی آنلاین است ، سفارش یک کالا به تعداد بالا، مغایر با هدف مصرف خریدار است و در صورت ثبت چنین سفارشی، لازم است پیش از ارسال ، مبلغ آن تسویه شود.- تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد- در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف یا ووچر) پس از نهایی شدن سبد ، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید ، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید ، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد ، ووچر یا کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.- لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت ، روی کالای افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. بنابراین به مشتریانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی دارند ، به‌ویژه درباره کالاهای ارائه شده تحت عنوان شگفت انگیز که دارای محدودیت تعداد هستند ، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند. شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که کاربران کد سبد خرید سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که دارا‌کالا هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به کالاهایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.

شرایط استفاده از درخواست مرجوعی

کالای خریداری شده ایراد فنی داشته باشد1 - مشتریان، متعهد به اطلاع دادن ایراد فنی کالا ، حداکثر تا هفت روز پس از دریافت کالا می باشند.2 - سالم نگه داشتن جعبه یا کارتون اصلی کالای خریداری شده تا پایان هفت روز مهلت تست الزامی است،تا در صورت نمود مشکل عودت داده شود.3 - ضمانت ۷ روزه تنها برای محصولاتی مقدور است که کالا در جعبه اصلی خود به دارا کالا برگشت داده شود.4 - ضمانت ۷ روزه کالا تنها در صورت نمود مشکلات فنی امکان استفاده دارد و در صورت مشاهده مواردی مانند شکستن ، خط و خش ، تماس با مایعات ، ضرب دیدگی از دسترس خارج می شود.5 - نوشتن آدرس یا هر نوشته ای روی جعبه کالا و هرگونه آسیب به جعبه کالا موجب از بین رفتن ضمانت ۷ روزه می شود.

انصراف مشتری از خرید

پشیمانی از خرید و مرجوعی شامل کالاهایی می شود که هیچگونه دخل و تصرفی در بسته بندی کالا (حتی باز شدن وکیوم و شیرینگ) نداشته باشند و اگر تغییری در بسته‌بندی ایجاد شده باشد امکان بازگرداندن کالا از بین خواهد رفت ، حتی اگر از آن استفاده نشده باشد. گفتنی است که عودت دادن کالا بر حسب شروط موجود مخصوص مشتری یا همان مصرف کننده نهایی است ، سفارش کالا به تعداد برخلاف هدف خریدار نهایی است و شامل حق استرداد نمی شود و در ضمن مشتریانی که معلوم شود همکار و فروشنده هستند شامل قانون انصراف از خرید نمیشوند.1 - در صورتی که مشتری پس از دریافت کالا از خرید خود پشیمان شود می بایست حداکثر تا ۷ روز انصراف خود را به تیم پشتیبانی کوتاه و کالا اعلام کند.2 - خریداران محترم در صورت انصراف از خرید ضروری است که کالا بدون باز شدن جعبه خرید و همچنین اقلام همراه آن بدون دخل و تصرف باشند.3 - در صورتی که همراه کالای خریداری شده هدیه باشد خریدار ملزم به عودت دادن کامل هدایا می باشد.4 - در صورتی که کالای خریداری شده هنوز ارسال نشده باشد می بایست انصراف خود را هر چه سریعتر به واحد پشتیبانی داراکالا اطلاع دهید.5 - در صورت انصراف از خرید ، تمامی هزینه های حمل و نقل بر عهده مشتری می باشد.6 - پس دادن کالا پس از تایید کارشناس دارا کالا امکان پذیر خواهد بود.قابل یاد آوری است که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا حتی در بسته‌بندی کالا امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

تنوع فروشگاه ها

تنوع در ارسال 

تنوع در پرداخت

خدمات متنوع 

قیمت پایین 

مقایسه بهتر 

تلفن پشتیبانی بازارگاه :  66759316 -  1 2 0  ( جهت ارتباط با فروشندگان، با شماره موجود در پروفایل هر فروشگاه تماس بگیرید )    

   ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید 

کلیه حقوق این تارنما محفوظ و متعلق به فروشگاه اینترنتی دارا کالا می باشد 

اندازه صفحه نمایشی کوچکتر از استاندارد است!
مقایسه کالا‌های انتخاب شده